Código:
PCSB-12V2A-B(v. 1.0)
Nombre:PCSB 13,8V/2A/7Ah battery backup switch mode power supply unit with technical outputs
| Fuentes de alimentación | 200 - 240 V AC |
| Salida de alimentación | 2.5 A / 13.8 V DC / 35 W |
| Corriente de carga de la batería | 0.5A |
| Batería |
1 x 7Ah / 1 x 9Ah Ubicación para la batería: 155 x 100 x 70 [+/-2 mm] |
| Eficiencia | 87% |
| Dimensiones | 195 x 227 x 80 [+/-2 mm] |
| Protecciones |
OLP, , UVP, SCP, contra picos de tensión, OVP |
| Cierre | atornillada |
| Señalización | señalización óptica LED |
| Materiales |
RAL9003 (blanco), de plástico |
| Grado de protección EN60529 | IP 20 |
| Garantía | 2 años |
Empleo
Documentos
-
Ficha técnica
-
Manual de usuario
-
Information about safety of using product
-
Declaraciones CE
-
Product data package
Accesorios
Productos similares
-
PCSB-12V3A-B - PCSB 13,8V/3A/7Ah battery backup switch mode power supply unit with technical outputs -
PCSB-12V5A-B - PCSB 13,8V/5A/7Ah battery backup switch mode power supply unit with technical outputs -
PCSB-12V10A-C - PCSB 13,8V/10A/17Ah battery backup switch mode power supply unit with technical outputs
Materiales de publicidad
Power supply units with battery backup in plastic enclosure, PCSB series
Catálogo Pulsar
