Uniwersalne obudowy RACK 19' - 1U / 2U / 3U / 4U
Seria: ARAD… / ARAD…SSeria: ARAD… / ARAD…S

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Pulsar wprowadziła do swojej oferty uniwersalne obudowy RACK 19 cali serii ARAD i ARAD…S.  Obudowy RACK zaprojektowane zostały na potrzeby integracji i przystosowania systemów CCTV, KD, SSWiN i innych do standardu RACK 19”. Poniżej przedstawiamy aktualną ofertę tych obudów, ich konstrukcję a także akcesoria z nimi związane. Dla potrzeb indywidulnych oferujemy także możliwość realizacji produktów bazujących na tych obudowach z dostosowaniem do Państwa oczekiwań.

 

Obudowa RACK 19” – rozwiązanie konstrukcyjne

Uniwersalne obudowy RACK  1U / 2U / 3U / 4U serii ARAD… i ARAD…S dedykowane są do wiszących i stojących szaf RACK 19” o głębokościach zewnętrznych od 450÷1000mm. Wykonane zostały z blachy o grubości 1 i 1,5mm, malowanej na czarno RAL9004 oraz zabezpieczonej przed korozją. W górnej, bocznej i tylnej części obudowy znajdują się grupy prostokątnych otworów pełniących funkcję wentylacji. Każda z obudów posiada na wyposażeniu TAMPER otwarcia obudowy. W modelach 2U/3U/4U na wyposażeniu znajduje się płyta montażowa (w modelach 4U dodatkowo wprowadzona jest druga, uchylna płyta montażowa). W tylnej części obudowy wycięto i zaślepiono otwory w celu wprowadzenia okablowania do wnętrza obudowy.  W czołówce obudowy 2U / 3U / 4U zamontowane zostały odpowiednie uchwyty ułatwiające prace i obsługę zamontowanych urządzeń w obudowie RACK.

Obudowy RACK typu ARAD… i ARAD…S można zamontować w dwojaki sposób:

 • Na stałe do profili RACK 19 cali – montaż doczołowy na czterech śrubach M6
 • Z możliwością pełnego wysuwu na o szynach typu ARAS… (nie dotyczy to obudowy ARAD1S)
Obudowa ARAD3 – montaż doczołowy
Obudowa ARAD3 – montaż z użyciem szyn ARAS…

 

Obudowy RACK zostały wykonane w dwóch wersjach głębokościowych:

 • Seria ARAD – 400mm (dla szaf wiszących i stojących o głębokości ≥600mm)
 • Seria ARAD…S – 270mm (dedykowanych do szaf wiszących o głębokości 450mm)

W poniższej tabeli przedstawione zostały modele obudów wraz z opcjami montażu.

 

Obudowa RACK 1U – ARAD1S

Jest to obudowa głównie dedykowana pod płytki elektroniki PCB. Małe wymiary obudowy 1U/19” i 270mm głębokości powodują, iż można ją umieścić nawet w wiszących szafach RACK 19” o głębokości 450mm.

 

Obudowy RACK 2U(3U) – ARAD2(3) i ARAD2S(3S)

W tych obudowach przewidziano dodatkowo miejsce na zamontowanie:

 • zasilaczy Pulsar serii PS… / PSB…./PSBOC…..
 • transformatorów Pulsar serii TRP… / TRZ…
 • akumulatora 7Ah(2U) / 17Ah(3U) – montaż poziomy
 • modułów elektroniki systemów CCTV, KD, SSWiN i innych

 

Obudowy RACK 4U – ARAD4 i ARAD4S – dwupoziomowe

Dodatkowo obudowa ARAD4 i ARAD4S posiada uchylną półkę montażową, którą można zamontować na trzech różnych wysokościach.  Obudowa ta dedykowana jest pod instalacje w których mamy do czynienia z bardziej rozbudowanym system który nie zmieścił by się w niższych modelach. Obudowa ta posiada miejsce na akumulator 17Ah i transformator pod uchylną blachą montażową.

 

Akcesoria do obudów typu RACK 19”

Dławnice i rury ochronne

Każda z obudów RACK w celu wprowadzenia okablowania do jej środka wyposażona została w zestaw otworów wraz z zaślepkami. Przewody wprowadzić można do środka obudowy na trzy różne sposoby:

 • przez przepusty gumowe (a)
 • z wykorzystaniem rur ochronnych MM019 / MM020 (b)
 • z wykorzystaniem dławic ARAP16P   / ARAP21P i rur ochronnych MM019 / MM020 (c)

Szyny ARAS…

Jak już wspomniano obudowy ARAD i ARAD…S można zamontować w szafie RACK na dwa sposoby:

 • Na stałe do profili RACK 19 cali – montaż doczołowy na czterech śrubach M6
 • Z możliwością pełnego wysuwu na o szynach typu ARAS… (nie dotyczy to obudowy ARAD1S)

Dla opcji drugiej należy dokupić szynę RACK typu ARAS…. i w zależności od głębokości szafy dostępne są ich cztery  rodzaje:

Prosta konstrukcja obudów i możliwość regulacji szyn sprawia iż montaż obudowy jest szybki i prosty nawet w sytuacjach gdzie nie ma dostępu do tylnych czy bocznych drzwi szafy RACK. Szyny ARAS… ze względu na swoją konstrukcje, pozwalają na proste zainstalowanie obudowy ARAD oraz pełny do niej dostęp.

Wentylator ARAW45

Opcjonalnie (poza ARAD1S) każdą z obudów wyposażyć można w wentylatory (maks.2szt.) z czujnikiem temperatury 45 oC – ARAW45. Wentylator zasilany jest 230VAC i po przekroczeniu temperatury 45 oC załącza się automatycznie powodując wymuszona wentylację z środka obudowy na zewnątrz. Miejsce na wentylatory znajduje się w tylnej części obudów. Czujnik temperatury z przewodem należy umieścić blisko źródła ciepła.

Każda z obudów RACK – 2U / 3U /4U (poza 1U) posiada blachę montażową z odpowiednim otworowaniem, na której można zainstalować:

 

Projekty indywidualne obudów typu RACK19”

Dla klientów którzy w swojej działalności potrzebują nietypowych rozwiązań oferujemy realizacje produktów wg. indywidualnego projektu. Nowoczesny park maszynowy,  odpowiednie zaplecze programowe oraz wykwalifikowana kadra projektantów sprawia że stworzony produkt zadowoli najbardziej wymagającego klienta. W celu zdobyci dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami w zakładce KONTAKT,a także do obejrzenia możliwości konstrukcyjnych.

CONFI-RACK ®– program konfigurujący Szafy RACK i akcesoria

Na potrzeby szybkiej i bezbłędnej konfiguracji sprzętowo-cenowej stworzyliśmy program CONFI-RACK ® – dostępny online. Umożliwia on:

 • szybkie wybranie odpowiedniej szafy RACK
 • jednoznaczne przyporządkowanie akcesoriów do danej szafy
 • przygotowanie wyceny detalicznej jak i uwzględnienie w wycenie przysługującego klientowi rabatu
 • wydruk zestawienia: cenowego, rozmieszczenia akcesorii w szafie
 • uwzględnienie położenia podczas konfiguracji urządzeń nie zakupionych w naszej firmie np. UPS
 • zapisanie konfiguracji na dysku lokalnym, wgranie zapisanej konfiguracji

Otwórz program  CONFI-RACK ®

null