Code:
MDR-10-24(v. 1.0)
Name:MDR 24V/10W/0,42A DIN rail power supply units
| Power supply | 85 - 264 V AC, 120 - 370 V DC |
| Power supply output | 0.42 A / 24 V DC |
| Efficiency | 84% |
| Technical outputs – tension-type | DC OK - output voltage control |
| Dimensions | 22.5 x 90 x 100 [+/-2 mm] |
| Operating conditions | -20°C ÷ 70°C |
| Protections |
OLP, SCP, OVP |
| Indication | LED optical indication |
| Warranty | 3 years |
